O NÁS

Symbolem našeho místa je velké slaměné srdce. Já jsem Iveta a ke svatbám jsem se dostala ve chvíli, kdy se moje příjmení změnilo na Bydžovská. Naše svatba byla u nás na statku, ale věnovat se svatbám „na vážno“ jsem se začala o několik let později, když se nám narodil první syn. A stejně jako do manželství jsme do toho skočili společně s mým mužem Ondrou.

Jsem průvodkyní místem, kde bydlíme, zahradnicí, dekoratérkou a vším, co je potřeba k tomu, aby se vám i vašim hostům u nás líbilo. Ondra je odborník na dláždění, truhlář, malíř pokojů, opravář, narážeč sudů a taky noční hlídač.

Jak jsme se svatbami začali?

Spouštěčem pro nás byla svatba Veselých – první svatba někoho “cizího” u nás a ještě k tomu fotografa, který kromě jiného fotí taky svatby.

Začínali jsme s večerními svatebními oslavami. Snoubenci měli často obřad a hostinu na jiném místě a u nás se sešli až potom, co měli tuhle “oficiální” část svatebního dne za sebou.

První obřad u nás znamemal posun. Postupně jsme pořizovali vybavení, které bylo ke svatbám a obřadům zapotřebí a zkrášlovali prostor dvora.

Pak došlo i na stodolu. Snila jsem o tom, že ji vyklidíme a “něco s ní uděláme”. K zahájení úklidu nás motivovali manželé Dostálovi, kteří si ještě před opravou stodoly vysnili obřad tam.

A zájem o ní rostl. Další rok jsme ji zrekonstruovali – vydláždili podlahu, vyrobili nová vrata i parket z dřevěných prken a ozdobili baldachýny i světelnými řetězy.

První svatbu ve zrekonstuované stodole, svatbu Březkových, přijel fotit Martin Veselý – náš úplně první “cizí” ženich :).

Manželé Šírkovi si oblíbili prostor za stodolou a vlastnoručně dopomohli k tomu, aby tam mohli mít v srpnu svatbu na balících slámy. Přestěhovali jsme ovce a prasátko, kterým loučka předtím patřila a vysadily květiny. Balíky správných rozměrů na pohodlné sezení nám sehnal soused a my s pomocí traktoru jsme jich asi stovku dopravili k nám. A od té doby nám svatební balíky slouží a jsou u nás hodně oblíbené.

Náš příběh píšou svatby, které u nás hostíme a jsou pro nás tou nejlepší inspirací. Mám radost z toho, když se vám i vašim hostům u nás líbí a svatba je taková, o jaké jste snili. A nebo ještě lepší!