Lhota pod Libčany 16, 503 27
606 378 779
iveta@svatbyodsrdce.cz

Svatba na balících slámy. Přežili i hosté alergici?

Místo pro Vaši svatbu – Lhota pod Libčany 16

Svatba na balících slámy. Přežili i hosté alergici?

Každý rok u nás na statku máme nějakou svatbu, která vybočuje z řady. Jsem za ně ráda, protože je to pro nás vždy možnost zkusit si zase něco nového. V loňském roce touhle příležitostí byla „balíková svatba“. A mě přinesla možnost sednout zase po letech do traktoru.

Luděk a Marie měli jasnou představu o své svatbě. Obřad bude za krásného slunečného počasí na loučce za stodolou a hosté budou sedět na balících slámy. Všude kolem budou rozvěšené barevné stuhy a pompony, které dodají pohodovou a hlavně veselou atmosféru.

Hned na začátku prozradím, že jejich představy se vyplnily. Rozhovor s nevěstou z téhle svatby prozradí, jak to vše vnímali oni.

Jak se díváte na Vaši svatbu s odstupem času?

„Rádi na ni vzpomínáme. Určitě bychom do toho šli znovu ? snad mohu mluvit i za manžela ? Vždy, když mám den blbec… prohlédnu si fotky ze svatby a znovu si uvědomím, jaké jsem měla a mám štěstí. “

Bavily Vás svatební přípravy?

„Dalo by se říct, že ano.. dokud člověk neviděl ty účty ? proto jsem začala zařizovat a shánět věci postupně.. aby se tyto náklady za blbosti, jak říká manžel – já říkám za důležité maličkosti – rozprostřely do delšího období ?

A podíleli jste se na nich oba?

„Asi bych mohla říct, že určitě ano – manžel zde měl především roli usměrňovače. ? Bylo pro mě těžké nenechat strhnout tím svatebním šílenstvím a také jednotlivými kravinami.. kterými je člověk obklopen ve chvíli kdy přípravy řeší.. mýdla, vlastní sušenky domácí, ubrousky…atd…

Takže manžel vždy zatáhl za brzdu, když na mě přicházely další a další „skvělé“ nápady. Ale určitě jsme se na přípravách podíleli oba – důležité věci jsme komunikovali společně, to ano. Byl to přeci náš společný den.. a i ženich se musí cítit dobře.. a ne být obklopen nepřirozenými růžovými a třpytivými cukrlátky.

A když se náhodou schylovalo k nějakým rozbrojům – shlédli jsme společně film Sex ve městě 2 – mimochodem párům před svatbou doporučuji. Zde jde krásně vidět, že když se žena nechá strhnout velkolepou svatbou a přípravami.. nesmí nikdy zapomenout na to nejdůležitější … a tím je člověk, kterého si bere ?

Co byla vaše „srdcovka“? Něco, bez čeho by svatba nebyla taková, jaká byla?

„Pro mě to byl samozřejmě ženich a hosté. Ačkoliv to může znít jako klišé, je to tak … S odstupem času a s tím, že mám nyní okolo sebe nevěsty, které svůj den teprve plánují.. již vím – že záleží jen na lidech, kteří s vámi váš den tráví.. můžete mít svatbu za X set tisíc.. ale když na ní nebudete mít ty správné lidi. Ty, kteří vám to přejí a radují se s vámi.. rozhodně to není ono. Důležité pro nás bylo ale i místo, kde jsme se cítili uvolněně a přirozeně. Celý den pro nás byla naše „srdcovka“, která se snad nikdy nebude opakovat ?

Je něco, na co byste naopak radši zapomněli?

„Každá chvíle našeho dne byla nezapomenutelná. Nikdy se nepovede nic na 100 % a nic není dokonalé.. ale i tyto chvíle pak tvoří vtipné historky ze svatebního dne, které jsou potřeba. Jinak by to byla nuda.. a to by přece na svatbě nikdo nechtěl ?

A jak jsem to viděla já?

Šli do toho naplno. Hned při první návštěvě mi nabídli, že přijedou pomoct, aby se vše stihlo a obřad mohl proběhnout na loučce. A několikrát opravdu přijeli.

Měla jsem trochu obavy, aby nevěsta, která vše měla do detailu promyšlené nebyla pak zklamaná, když něco nevyjde. Ono ale vše vyšlo a nevěsta dobře věděla, co je opravdu důležité (jak zmiňuje v rozhovoru).

K plánování měla nevěsta sešit, kam si lepila obrázky inspirací. Myslím, že to je fajn nápad a zároveň zůstane jako hezká vzpomínka na přípravy.

Kamarádky na svatbě měly barevné tutu sukýnky a nevěstě zase vykukovaly pestrobarevné vrstvy z rozparku.

Svatební magazín, který vytvořila nevěsta, specialistka na marketing, měl profesionální vzhled a osobitý obsah. Takový dárek hosté ocení. I já mám jeden schovaný:).

A co ty balíky? Po vyzkoušení můžu říct, že sezení na nich bylo opravdu pohodlné. Šlo o čerstvé balíky slámy potažené látkou v rozích svázanou do uzlů. Hostům nezpůsobily žádnou újmu.

Pár tipů k „balíkovému sezení“

  • balíky se dělají v různých velikostech, dbejte na to, ať je jejich výška pohodlná na sezení (tedy kolem 50 cm)
  • k těmto účelům je lepší než seno použít balíky se slámou
  • potřebujete pevně svázané balíky, pozor na starší, už nemusí tolik držet a taky v nich může být prach
  • nejlépe je seženete v období „po žních“ (červen – srpen)
  • připravit sezení zabere nějaký čas, jestli to budete dělat den dopředu zakryjte balíky, aby nezmokly, nebo na ně nenapadala rosa, zakrývací fólie na malování je na to ideální
  • pokud se vám nápad líbí, tak se názory ohledně škodlivosti pro alergiky nenechte zastrašit, myslím, že riziko není o moc větší, než kdyby třeba na louce bylo zrovna posekané seno
  • balíky využijte i pro další dekorace, inspirací je plný Pinterest

Hlavní ingrediencí téhle svatby byl optimismus. Já osobně věřím na zákon přitažlivosti. Vše vyšlo podle představ, protože si snoubenci vůbec nepřipouštěli, že by něco vyjít nemělo.

„Chceš-li být šťastný, buď!“

Děkuji za možnost sdílet vlastní slova a fotky Luďkovi a Marii.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *