Lhota pod Libčany 16, 503 27
606 378 779
iveta@svatbyodsrdce.cz

Příběh našeho srdce

Místo pro Vaši svatbu – Lhota pod Libčany 16

Příběh našeho srdce

Symbolem našeho svatebního místa je srdce ze slamněnných povřísel, které je zavěšené na dřevěných vratech a osvětelené světýlky řetězu. Je to místo (jako) stvořené pro focení.

Slaměná povřísla jsme našli ve stodole. Jsou to takové provazy spletené ze slámy. Dříve, když se ještě obilí sklízelo ručně sloužila povřísla ke svazování snopů obilí.

Jak vzniklo srdce?

Zrezivělé hřebíky jsou do vrat zatlučené už sedm let. Při první svatbě tady – naší vlastní,  jsem totiž toužila po srdci z lucerniček, které vypadalo takhle.

Tenkrát jsme netušili, že hřebíky ještě použijeme a srdce na těhlech vratech bude svědkem všech svateb u nás. První varianta ze slámy, byla z jednoduhých povřísel.

Srdce postupem času zesílilo a tvoří ho copy spletené ze tří povřísel. Přidali jsme taky světelný LED řetěz.

A tady vidíte, jak to našim novomanželům u srdce sluší.

Jak si splést srdce?

Chcete si na svou svatbu vytvořit podobné srdce z povřísel ať už jako dekoraci, nebo pozadí pro focení?

Máte povřísla – máte vyhráno! Postup je pak snadný a uvádím ho tady i s rozměry pro vaši lepší představu.

Naše srdce měří 140×150 cm.

K jeho výrobě je potřeba:

  • 9 ks povřísel délky asi 130 cm
  • vázací drátek asi 5 ks po 15 cm
  • (zahradnické) nůžky
  • LED řetěz – my máme délky 40 m (ale stačil by i 20 m) – doporučuji světýlka teplé bílé barvy, vypadá to více, jako světlo od svíček – tedy přirozeněji

Postup

Rozdělte si povřísla po třikrát třech a spleťte běžným způsobem (jako cop). Budete mít tedy 3 copy o něco kratší, než byla původní délka povřísel.

Dva povříslové copy tvoří horní oblouky srdce a třetí cop dotváří dolní část tvaru V. Místa, kde copy na sebe navazují je spojte vázacím drátkem. Udělejte to pevně. Případné přebytečně trčící kusy slámy ostříhejte nůžkami.

Upevnění

K upevnění na dřevěná vrata jsem použila dlouhé hřebíky. Srdce je samo o sobě celkem pevné a drží tvar. Pokud byste neměli možnost přibít hřebíky na více místech, tak myslím, že by stačilo zavěsit na dvou místech – v horních obloucích.

Nemáte povřísla? Napište mi na iveta@svatbyodsrdce.cz a poradím vám. Nebo chcete obměnu?

Zkuste další materiály, které lze použít obdobně:

  • provaz, lano – bude vypadat velmi hezky, jen to není zrovna levná záležitost na pořízení, můžete přestříkat (bílou) barvou
  • břečťan – snadno dostupný, ale je potřeba z něj tvořit maximálně den předem, aby moc nepovadnul
  • textilie – můžete vybrat barvu i strukturu materiálu dle vašeho vkusu, spotřeba materiálu, je ale velká, proto zkuste třeba záclonovinu, nebo netkanou textilii a ušetříte

My jsme teď si oblíbili dřevo, koupili novou pilu a naše další srdce je z dřevěných koleček a zdobí vnitřní prostor stodoly. Už se těšíme na výrobu rámů na obrazy, tabulí na psaní křídou a dalších dřevěných dekorací. Nápadů mám hromadu a šikovného manžela k tomu:).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *