Lhota pod Libčany 16, 503 27
606 378 779
iveta@svatbyodsrdce.cz

Proč na svatby frčí stodoly a myslíte, že je to “jen” trend?

Místo pro Vaši svatbu – Lhota pod Libčany 16

Proč na svatby frčí stodoly a myslíte, že je to “jen” trend?

Trend rustikálních svateb ve stodolách k nám přišel z Ameriky. A to, co bylo ještě před pěti lety u nás nepředstavitelné, je teď snem i realitou mnoha českých nevěst.

Když jsme před třemi lety vyklízeli starou stodolu kvůli tomu, že v ní bude první obřad, kroutil můj děda hlavou. A nejen on. Pamatuju si na návštevy některých zájemců s rodiči, kteří také nechápali, proč by měla být hostina, nebo dokonce svatební obřad v prostorách staré stodoly. Pro případ deště měli raději připravený párty stan…

Uplynulo pár let, během kterých jsme naši stodolu trochu vylepšili a dnes je to hlavní “tahák” k nám. Sál s barem zeje prázdnotou a všichni chtějí naplno využít možnosti stodoly. Proč?

On už krůček od zámků a honosných svateb v restauracích ke statkům, sokolovnám, venkovním prostorům byl vlastně pořádný krok, který revoluci ve svatebních místech odstartoval. A s tím se pojí i revoluce v průběhu svatebního dne. Shrnula bych to mottem “nic není nemožné”.

Vlastní příklad, který ráda uvádím je, že naše svatební místo provozujeme čtvrtým rokem a zatímco v první sezóně měli “všichni” (90% svateb) servírovaný oběd a živou hudbu, tak dnes mají “všichni” jídlo podávané formou rautu a hudbu jim zajišťuje DJ.

Je stodola jen trend?

Možná je svatba ve stodole jen trend, ale možná jde o něco víc. Proč si zájemci vybírají naše místo?

Myslím si, že jde především o:

VOLNOST – hledají prostor, kde jsou co nejméně omezováni, chtějí si naplánovat svůj den podle vlastních přání, chtějí se lišit, vyjádřit to, jací jsou, dělat to, co je baví a také připravit hostům zážitek, chtějí si svou svatbu užít celý víkend a ne jen v době od obřadu do “zavíračky”.

Taková svatba je pak jedinečná jako novomanželé a pro hosty nezapomenutelná. Svatební rozpočet si určí sami a podle něj vyberou vhodné občerstvení a další dodavatele. Často také využívají pomoci svých známých, nebo kamarádů.

POHODLÍ A SOUKROMÍ – ubytování v místě je určitě velké plus pro všechny hosty, ocení ho nejen lidé s malými dětmi, kteří mohou se zapnutou chůvičkou pokračovat v zábavě.

Fakt, že místo patří jen vám a nepotkáte se s dalšími hosty, jako například v restauraci je pro někoho také při výběru zásadní. Pokud prostor dovolí zároveň klidné posezení i místo pro zábavu, najde si každý to, co zrovna preferuje.

 

FOTOGENIČNOST MÍSTA – a ještě víc, než o hezké fotky jde o atmosféru, jakou místo má, o to, jak se budete cítit, když vstoupíte. Asi je to něco, co se musí zažít a slovy to nelze popsat.

Architektonicky má statek většinou půdorys do čtverce, nebo obdélníka a uzavřený dvůr navozuje pocit bezpečí, soukromí a klidu. Vřelé přivítání podtrhuje velký vjezd zpravidla dřevěnými vraty.

 

VŠE NA JEDNOM MÍSTĚ – před třemi lety byl u nás první obřad venku a byl jen jeden za celou svatební sezónu. Dnes celou svatbu včetně obřadu na jednom místě chtějí všichni. Ušetříte to nejcennější, co máte – čas. K tomu také nervy, protože tam všichni budou včas a hlavně zvýšíte pohodlí, jak pro sebe, tak pro hosty. Zažila jsem jako host krásnou svatbu, kde ale přesun na hostinu autobusem trval téměř dvě hodiny a v parném dni to bylo vyčerpávající. Pohodlí pro hosty řadím na první místo v žebříčku priorit, protože si myslím, že je to nutná podmínka k zajištění dobré zábavy.

 

Tak co myslíte, jsou svatby ve stodole jen trend? Nebo jde především o něco  víc…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *