Lhota pod Libčany 16, 503 27
606 378 779
iveta@svatbyodsrdce.cz

Bez ubrusů!

Místo pro Vaši svatbu – Lhota pod Libčany 16

Bez ubrusů!

„Nechcete mít ubrusy? Na svatební tabuli?“ diví se maminka nevěsty. „Už jste to slyšela?“ Ano, o tomhle teď slýchám často. Vlastně jsme ubrusy letos ze skříně vytáhli až na sedmou svatbu sezóny. Všechny ty předešlé se obešly bez nich a stoly vypadaly krásně.

A proč ne?

Holé dřevo ještě podtrhne častý přírodní styl svatby a k prostředí statku a stodoly se prostě hodí. Proč by vlastně na stole měl být ubrus? Protože to dodává „škrobenost“? Ale tu už většina snoubenců na svatbě nechce a upřednostní jednoduchost. Vždyť i proto nemají svatbu na zámku a v restauraci, ale vybrali si statek se stodolou. O tom více tady.

Navíc je to praktické a ekologické. Pokud se něco rozlije, stačí stůl prostě otřít a odpadá i praní a mandlování kupy prádla.

Ale co tam teda dáme?

Musím přiznat, že úplně „holý“ stůl jsem u nás ještě neviděla. Nejčastěji na stoly pokládají nevěsty, nebo jejich šikovné pomocnice středové pruhy. V kombinaci s několika skleněnými vázičkami s květinami a případně i svíčkami to úplně stačí.

Já osobně bych se ani nahého stolu nebála. Středový pruh z textilie lze nahradit živým pruhem zeleně a přírodní styl tak ještě umocnit. Na svatební tabuli bych určitě umístila jmenovky, ubrousky, sklenice a příbory. Někdo pak ještě přidá džbánky s vodou a talíře a ono je toho najednou docela dost. Pokud chceme zachovat jednoduchost, bude to úplně stačit.

Můj tip

Místo ubrusů použijte něco z přírody. Určitě květiny, zeleň, ale třeba i sezónní plody – jeřabiny, ostružiny, jablíčka, ořechy, šišky, dýně – podle toho, co nám zrovna v termínu svatby příroda nadělí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *